Úspěchy našich žáků

SKVĚLÝ ÚSPĚCH ANNY BRADOVÉ V KRAJSKÉM KOLE BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

V pátek 22.3 2024 se Anna Bradová (VIII.B) zúčastnila krajského kola biologické olympiády. Umístila se na 1. místě, postupuje proto do ústředního kola.

Letošní ústřední kolo proběhne od pondělí 22. 4. do pátku 26. 2. 2024 na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Moc gratulujeme a děkujeme za výtečnou reprezentaci školy

výsledková listina

NVK EPM - Ostrava 2024!!!

Více než sto delegátů Národní výběrové konference Evropského parlamentu mládeže v ČR Ostrava 2024 zavítalo ve dnech 21. 3. – 24. 3. 2024 do někdejšího černého srdce Moravskoslezského kraje. Celá akce se odehrávala převážně v rozsáhlém a zdařile modernizovaném kampusu Vysoké školy báňské.

Naši delegaci tvořily studentky ze VI.BG a VII.BG – Antonie Soukupová, Helena Peléšková, Lucie Vočadlová a Sofie Ingrid Storová. Energicky se zapojily do práce ve svých komisích. Několik dní naplněných vášnivými debatami v angličtině vyvrcholilo při nedělním Valném shromážděni a hlasování nad jednotlivými rezolucemi. Zapálený politický boj byl ovšem jen jedním kamínkem v mozaice navazování nových přátelství a poznávání industriálního a kulturního dědictví zdejšího kraje.

Celou akci sledovala porota, která po pečlivém zhodnocení výkonů všech delegátů vybrala na mezinárodní zasedání Antonii Soukupovou a Helenu Peléškovou. Blahopřejeme k postupu!

Radost z celé akce s motem Snoubením kultury a průmyslového dědictví k větší budoucí prosperitě ještě podtrhovala skutečnost, že Prezidentkou této NVK byla absolventka našeho gymnázia Michaela Králová.

Fotky z konference jsou cennou vzpomínkou na tuto nezapomenutelnou akci.

Mezinárodní dějepisná soutěž

Náš tříčlenný školní tým mladých historiků ve složení Žaneta Bartáková, Filip Kessl, Maya Hegerová se v krajském kole mezinárodní dějepisné soutěže  na téma moderních dějin umístil na výborném 9. místě.

Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme ke skvělému umístění v této nelehké soutěži všech pražských gymnázií.

Výsledky krajského kola olympiády v AJ

V DDM Praha 4-Hobby centru se 20. 3. 2024 konalo krajské kolo olympiády v angličtině v kategorii VGII. Naši školu zde úspěšně reprezentovala vítězka obvodního kola Mia Cardoso Pereira, která se z celkového počtu 7 soutěžících zúčastnila na bronzovém, 3. místě. Gratulujeme k tak skvělému umístění.

Dne 14.2. 2024 proběhlo v SVČ Jednička obvodní kolo olympiády v anglickém jazyce.

Vítězem v kategorii ZŠ II se stala žákyně naší IV.BG – Mia Cardoso Pereira, která také postupuje do krajského kola.

Gratulujeme k postupu a 20.3. budeme držet palce.

Výsledky dějepisné olympiády 2024
NázevVelikostDatum přidáníDatum úpravyStáhnout
Výsledky dějepisné olympiády 2024 I. kategorie 224.14 KB19.01.202419.01.2024 Stáhnout
Výsledky dějepisné olympiády 2024 II. kategorie 207.67 KB19.01.202419.01.2024 Stáhnout
VÝSLEDKY ŠKOLNÍHO KOLA  OLYMPIÁDY Z ČESKÉHO JAZYKA 2023

I. kategorie

II. kategorie

Výsledky Regionální výběrové konference EPM - Olomouc

Letos se nám dařilo, ze šesti  studentů postupují čtyři na Národní výběrovou konferenci do Ostravy v březnu 2024 a 3 lidi na Prague round table. více …

Paměť národa - Příběhy našich sousedů 2023

V letošním roce s velkým úspěchem reprezentovaly naše gymnázium svými nahrávkami s pamětníky dva týmy, oba z II.A. Vzpomínky pana Rodrigo Katschnera zpracoval formou animace tým:

ANEŽKA KALIVODOVÁ, BÁRA BRZEŽKOVÁ, EMMA JAROŠOVÁ, JULIE KOLEVOVÁ, BRIGITA PLACHÁ

Vzpomínky pana Josefa Feika zpracoval v podobě rozhlasové nahrávky tým:

OSKAR FEIK, ŠIMON JUNEK, KRISTIÁN KOCMAN, ADAM TOMÁŠEK, ALEXANDR TOMÁŠEK, JÁCHYM URBANOVSKÝ

Slavnostní předání cen jednotlivým týmům zachytila i ČT viz  Projekt příběhy našich sousedů

fotografie ze slavnostní prezentace

Krajské kolo dějepisné olympiády 2023

Studentka MAGDALÉNA ŠTOLLEOVÁ (IV.B) se umístila v krajském kole dějepisné olympiády na 2. místě, fakticky získala stejný počet bodů jako vítězka krajského kola.

Výsledky krajského kola dějepisné olympiády 2023

Krajské kolo biologické olympiády 2023

Studentka ANNA BRADOVÁ (VII.BG) zvítězila v pátek  24. března 2023 v krajském kole biologické olympiády.

Výsledky biologické olympiády 2023

Velký úspěch našich žáků na 11. ročníku Face2Artu v kategorii krátký film

Marco Vekić, Petr Filipský a Jan Tran ze VI.AG zvítězili v mladší  kategorii Krátkého filmu 11. ročníku Face2Artu. Nezapomeňte zhlédnout jejich vítězný snímek s výmluvným názvem Denní snění.

Týmová matematická soutěž MaSo

V celorepublikové  matematické soutěži, které  zúčastnilo celkem 252 týmů z celé republiky, se družstvo z naší školy ve složení Jáchym Jirgl ze IV.A, Quoc Dat Le ze  IV.A, David Elich ze II.B, Timofej Padalka ze II.B umístilo na velmi pěkném 37. místě.

Blahopřejeme a děkujeme za výtečnou reprezentaci školy

VERNISÁŽ A VÝSTAVA

V úterý 8.11. proběhla vernisáž výtvarné soutěže ZACHRAŃTE PLCHA VELKÉHO, které se zúčastnily autorky z kvinty B a moc jsme si slavnostní zahájení užily.
Na výstavě jsou vystaveny výtvarné práce VŠECH AUTORŮ, tedy i ta výtvarná dílka, která se neumístila v soutěži. Proto neváhejte a přijďte se podívat! Výstava probíhá v krásných prostorách Werichovy vily a trvá do 18.11.2022.